Informacja: 22 77 37 861 lub sklep@kreatywnedziecko.eu

POMPONY

Kolorowe, mięciutkie kuleczki z pewnością znajdą zastosowanie w dziecięcych pracach twórczych. Mnogość barw oraz rozmiarów zainspirują dzieci do tworzenia małych dzieł sztuki z wykorzystaniem pomponów. Sprawdzą się zarówno jako element dekoracyjny powstających laurek i prac przestrzennych, jak i podczas zabaw edukacyjnych rozwijających kreatywność i małą motorykę. Różnorodne pompony dostarczą dzieciom nowych doznań wzrokowych oraz dotykowych pozytywnie wpływając na ich integrację sensoryczną.
Wykorzystanie pomponów w pracach plastycznych przynosi świetny efekt i jest bardzo popularnym rozwiązaniem. Oczywiście nie jest to jedyny sposób, w jaki można wykorzystać te niezwykle przyjemne w dotyku akcesoria. Podobnie jak reszta artykułów w kategorii „Akcesoria do prac twórczych”, pompony mają znacznie więcej niż jedno zastosowanie. Nasze produkty zostały dobrane niezwykle uważnie, z przywiązaniem szczególnej uwagi do tego, aby nawzajem się uzupełniały i inspirowały dzieci do poznawania świata. Nie inaczej jest w przypadku pomponów. Świetnie sprawdzą się jako pojedynczy element dokupiony do szkolnej wyprawki, jak i uzupełnią zestaw do tworzenia pacynek. Łączone z cekinami, drucikami kreatywnymi czy pianką Eva dadzą niesamowity i niepowtarzalny efekt.

Pompony znajdą także zastosowanie w wielu zabawach edukacyjnych. Przy użyciu pomponów małe dzieci mogą poznawać kolory i uczyć się ich nazw. Prosta zabawa polegająca na układaniu pomponów na kartce o tym samym kolorze będzie ciekawą formą poznawania nowych słów i nauki języka. Do kreatywnych zabaw z pomponikami należy także wyklejanie z nich określonych wzorów lub kształtów, a także szeregowanie kuleczek od najmniejszej do największej. Zdmuchiwanie kuleczek ze stołu będzie przyjemnym ćwiczeniem oddechowym, natomiast przenoszenie pomponów pęsetą wypracuje prawidłowy chwyt oraz koordynacje oko – ręka. Do rozwijających i mających bardzo pozytywny wpływ na rozwój koordynacji i motoryki dziecka należy również przenoszenie pomponów stopami. Wiążąca się z tą zabawą konieczność utrzymania się na jednej nodze zapewni trening koordynacji i równowagi oraz uwrażliwi stopy dziecka na nieznane do tej pory bodźce. Kolorowe kuleczki mogą być różnorodnie wykorzystane przez dzieci, w wielu stymulujących i rozwijających aktywnościach. Doskonale sprawdzą się również w trakcie nauki liczenia. Wśród dostępnych na naszej stronie zestawów dostępne są takie których barwy idealnie wpiszą się w klimat świąt i zainspirują do tworzenia wspaniałych, tematycznych dekoracji.
Filtry
Cena
- 
Producent

Newsletter