Informacja: 22 77 37 861 lub sklep@kreatywnedziecko.eu

QUILLING

Specjalnie z myślą o miłośnikach tej nietuzinkowej acz niezwykle widowiskowej sztuki zdobienia powstała kategoria poświęcona quillingowi. Technika plastyczna, zapoczątkowana w XVI wieku, zachwycała tak samo wieki temu jak i teraz. Oparta na wykonywaniu papierowych ozdób z wąskich pasków papieru technika z nurtu papieroplastyki wymaga ogromnej precyzji, skupienia i cierpliwości. Wśród dostępnych w naszym sklepie produktów znajdują się akcesoria, formy, gotowe paski, jak i zestawy startowe.
1
1
Do tworzenia ozdób metodą quillingu nie potrzeba wielu przedmiotów, a raz zakupione akcesoria służyć będą przez długi. Aby rozpocząć przygodę z quillingiem niezbędne będą paski wykonane z wysokiej jakości papieru oraz specjalistyczny szpikulec, który znacznie ułatwi pracę. Od czego zacząć? Na samym początku polecamy wykonanie kilku próbnych zwinięć. Do tego celu należy umieścić końcówkę paska papieru w końcówce szpikulca i delikatnie zacząć obracać szpikulcem. Pasek powinno się trzymać w taki sposób, aby zaczął się z niego formować okrąg. Na tym etapie należy uważać, aby nie obracać zbyt dynamicznie, gdyż pasek może się wyślizgnąć ze szpikulca.

Należy również zachować ostrożność, aby przypadkowo nie zgnieść powstającego kształtu, gdyż zagniecenie na powierzchni papieru będzie widoczne i może wpłynąć na ostateczny efekt. Mimo, że może to brzmieć na dość wymagające, to po kilku próbach cała technika łatwo się przyswoi i nie będzie stanowiło żadnego problemu. Po zwinięciu spirali, należy połączyć jej końcówki przy użyciu kleju. Tak powstały element możne już posłużyć jako część dekoracji. W zależność od wzoru, który planujemy stworzyć, kółka mogą być większe lub mniejsze. Poza tym, po sklejeniu można nadawać im dodatkowy kształt, tworząc prostokąty, serce czy pawie oczka.

Nie zależnie czy tworzycie quillingowe dekoracje od lat, dopiero zaczynacie czy szukacie prezentu dla dziecka - Quilling jest nie tylko niezwykle widowiskowy, ale stanowi również świetną rozrywkę. Dzięki nauce tej techniki rozwija się zręczność, odpowiedni chwyt dłoni oraz wspaniale rozbudzają się takie cechy jak kreatywność czy zdolność do twórczego myślenia i planowania.
Filtry
Cena
- 
Producent

Newsletter