Informacja: 22 77 37 861 lub sklep@kreatywnedziecko.eu

PODŁOGI SENSORYCZNE

Posiadamy w ofercie szeroki wybór kolorystyczny podłóg sensorycznych i sensorycznych mat podłogowych. Akcesoria te są wykorzystywane między innymi w terapii sensorycznej, ponieważ we wspaniały sposób stymulują te rejony w mózgu dziecka, które odpowiedzialne są za porządkowanie wrażeń zmysłowych. Wykorzystanie akcesoriów sensorycznych w trakcie codziennych zajęć z dzieckiem sprawi, że zabawa nie tylko będzie wspaniale urozmaicona w nietypowy sposób, ale również będzie mieć pozytywny wpływ na rozwój dziecka. Usprawniają ono czucie głębokie, znane również jako propriocepcja, kinestezja i zmysł kinetyczny, które odpowiedzialne jest za poczucie orientacji ułożenia części swojego ciała. Dzięki ćwiczeniom i zabawom z wykorzystaniem sensorycznych mat podłogowych dziecko sprawnie będzie rozwijać poczucie świadomości swojego ciała, co będzie mieć pozytywny wpływ na jego koordynację i orientację.
1
1
W ramach tej kategorii dostępne są podłogi sensoryczne i sensoryczne maty podłogowe. Pod wpływem dotyku płyn w płytkach sensorycznych przemieszcza się, tworząc rozmaite, nieprzewidywalne wzory. Płytki sensoryczne cechują się świetną wytrzymałością, bowiem wytrzymują obciążenie do 120 kilogramów. Dzięki temu można je stosować jako pokrycie podłogi. Płytki są wypełnione cieczą, która została zabarwiona barwnikiem kosmetycznym, dzięki czemu jest całkowicie bezpieczna. Płytka posiada bardzo wytrzymałą powierzchnię, odporną na ścieranie i zarysowania. Dzięki temu, że spód płytki został pokryty pianką antypoślizgową, płytki świetnie trzymają się powierzchni, na której zostały położone bez konieczności montowania ich na stałe.

Sensoryczne maty podłogowe to świetne narzędzie, pomagające w zapobieganiu płaskostopia i wykorzystywane w terapii sensorycznej. Dzięki ułożeniu elementów na zasadzie puzzli można dopasowywać układ i rodzaj mat do potrzeb dziecka. Ponadto ćwiczenia na matach świetnie stymuluje receptory nerwowe dziecka, pobudza krążenie krwi i wzmacnia aparat więzadłowy.

Sensoryczne płytki i maty podłogowe to wspaniały sposób na długie godziny dobrej zabawy, która będzie wspaniale stymulować dziecko, wspomagając jego zrównoważony rozwój. Ponadto narzędzia to bardzo dobrze sprawdzają się w terapii sensorycznej, wykorzystywanej między innymi w trakcie pracy z dziećmi ze spektrum autyzmu, pomagając im porządkować docierające do nich wrażenia zmysłowe. Dzięki temu dzieci są znacznie spokojniejsze, lepiej rozumieją otaczający je świat i mają większą świadomość swojego ciała i swoich ruchów. Wszystko to sprawia, że podłogi sensoryczne i sensoryczne maty podłogowe są świetnym wyborem dla wszystkich rodziców szukających zabawek, które jednocześnie wspomagają rozwój dziecka.
Filtry
Cena
- 
Producent

Newsletter