Informacja: 22 77 37 861 lub sklep@kreatywnedziecko.eu

PIÓRKA

W naszej ofercie artykułów do prac dekoracyjnych nie mogło zabraknąć piórek. Uwielbiane przez dzieci niepozorne akcesoria stają się elementem obowiązkowym podczas tworzenia ozdób na rozmaite okazje, jak również przydają się jako elementy różnych prac plastycznych i podczas zabaw twórczych.
1
1

Piórka dekoracyjne

Możliwości wykorzystania piórek podczas tworzenia prac plastycznych są bardzo szerokie. Przymocowanie ich za pomocą kleju lub taśmy do kartki czy kartonu może stać się początkiem pięknego kolażu. Piórka sprawdzą się także podczas zabawy z masami plastycznymi. Piórka wykorzystać można także do zabaw edukacyjnych. Dzięki zabawom twórczym i edukacyjnym z wykorzystaniem piórek rozwijają się bardzo ważne umiejętności dziecka, takich jak kreatywność i nieszablonowe myślenie, i prawidłowo rozwija się koordynacja wzrokowo-ruchowa. Wśród najciekawszych, bardzo angażujących i rozwijających zabaw z wykorzystaniem piórek należy wymienić przenoszenie ich palcami u stóp. Dzięki temu, dziecku zostaną dostarczone nowych bodźce czuciowe. Zdmuchiwanie piórek pozwoli wdrożyć proste ćwiczenia oddechowe w codzienne zabawy, jednocześnie dostarczając mnóstwa zabawy i śmiechu.

Natomiast łapanie spadających piórek wpłynie na ogólną poprawę koordynacji i małej motoryki, przy okazji stanowiąc angażujące ćwiczenie ruchowe. Przy użyciu balonów, brokatu, cekinów i piórek można stworzyć niesamowitą dekorację na dziecięce przyjęcie. Ciekawym rozwiązaniem jest delikatne umieszczenie piórek i innych artykułów dekoracyjnych w balonie, a następnie ostrożnie nadmuchanie go, najlepiej przy użyciu pompki. Ostateczny charakter niecodziennemu balonowi mogą nadać naklejki. Natomiast na urodziny dla dziecka idealnie sprawdzi się wspólnie wykonana pinata, która poza piórkami skrywać będzie słodkości. Prostym sposobem na jej stworzenie jest nadmuchanie balonu i oklejenie go gazami przy pomocy kleju wodnego. Po wyschnięciu balon należy przekłuć i delikatnie usunąć z wnętrza konstrukcji w ten sposób, aby dziurka stworzona do jego wyjęcia pozostała jak najmniejsza. Teraz tylko czas na wspólne udekorowanie piniaty od zewnątrz oraz to co najważniejsze – wypełnienie. Wylatujące zaraz po cukierkach piórka zapewnią niesamowity efekt.

Pozornie proste, a mogą zapewnić nowe doznania zmysłowe, wspieranie procesu integracji sensorycznej i koordynacji całego ciała. Piórka nie muszą być jedynie elementem dekoracyjnym, a ich wykorzystanie przy zabawach stymulujących z pewnością przypadnie dzieciom do gustu.
Filtry
Cena
- 
Producent

Newsletter