Informacja: 22 77 37 861 lub sklep@kreatywnedziecko.eu

Farby

W swoim sklepie z zabawkami posiadamy szeroki wybór farb, które świetnie sprawdzą się zarówno w rozmaitych zabawach plastycznych jak i w trakcie rozwijania swojej artystycznej pasji. Farby dostępne w naszym sklepie nadadzą się zarówno dla małych dzieci, dla których może to być pierwsza okazja do poznania ogromnej radości płynącej z tworzenia, jak i dla starszaków, szukających materiałów do szkoły lub najodpowiedniejszy farb do rozwijania swojego artystycznego „ja”.
Zabawa z farbami, która z czasem może przerodzić się we wspaniałą pasję, przynosi ze sobą szereg korzyści dla rozwoju dziecka. Pomaga ona ćwiczyć skupienie, jednocześnie uspokajając, wyciszając i będąc wspaniałą i angażującą rozrywką. Ponadto, dziecko wymyślając własne kompozycje ma wspaniałą okazję do ćwiczenia swojej kreatywności, zaś korzystając z farb z pomocą własnych paluszków lub pędzli rozwija swoje umiejętności z zakresu motoryki małej.

W naszym sklepie znajdą Państwo bardzo bogaty wybór farb dostosowanych do wieku i potrzeb dziecka. Dostępne są między innymi w pełni bezpieczne, atestowane palce przeznaczone do malowania palcami. Nadadzą się one idealnie dla małych dzieci, które wraz z nimi będą mieć okazję poznać nie tylko kolory, ale również zasady mieszania się farb. Dzięki temu, że malując nimi dzieci będą mieć bezpośredni kontakt z farbą, będą rozwijać swoją integrację sensoryczną, ucząc się odpowiednio reagować na i klasyfikować docierające do nich bodźce czuciowe.

Zabawa z farbami przynosi dzieciom nie tylko wiele radości, ale ma również niezwykle pozytywny wpływ na ich zdrowy i zrównoważony rozwój. Dzięki planowaniu swoich pierwszych dzieł sztuki, dzieci rozwiną kreatywność, twórczość myślenie, jak również zdolność do planowania swoich ruchów. Dzięki pracy z farbami dzieci będą ćwiczyć swoje skupienie, nauczą się precyzyjnej pracy paluszkami i rozwiną koordynację oko – ręka. W przypadku małych dzieci, korzystanie z farb do malowania paluszkami wpływa pozytywnie na rozwój integracji sensorycznej, zaś u dzieci starszych, praca z pędzelkami wyrabia odpowiedni chwyt. Dodatkowo, dzieci widząc, że ich prace są eksponowane przez najbliższych, na przykład w formie powieszenia na lodówce lub pokazywania znajomym, budują swoją pewność siebie.
Filtry
Cena
- 

Newsletter